Projektid

Konverents „Inimmõju Tallinna keskkonnale VII“, 28. jaanuar 2016

 

Konverents „Inimmõju Tallinna keskkonnale VII“ toimub neljapäeval, 28. jaanuaril 2016. aastal Tallinna Botaanikaaias. Konverentsi seekordne teema on „Rohelised linnad täna ja homme“.

Konverentsi esimene pool on pühendatud Euroopa Rohelisele Pealinnale – tiitlile, millele kandideerib 2018. aastaks ka Tallinna linn, kes oli ise 2006. aastal Euroopa Rohelise Pealinna idee algatajaks. Tegemist on Euroopa Komisjoni eestvedamisel toimuva konkursiga, kus igal aastal valituks osutuv linn on oma silmapaistvate keskkonnanäitajate ja innovatiivsete keskkonnalahenduste poolest eeskujuks ka teistele linnadele.

Peaesinejateks konverentsil on esindajad kolmest seni Euroopa Rohelise Pealinna tiitlit kandnud linnast - Kopenhaagenist, Essenist ja Vitoria-Gasteizist - kes jagavad oma kogemusi Rohelise Pealinna tiitlini jõudmisest, linnade järgmistest keskkonnaeesmärkidest ja linnaelanike tegevusse haaramise plaanidest.

Konverentsi teises pooles vaadatakse tulevikku: arutatakse, milliseid probleeme võivad kliimamuutused käesoleva sajandi lõpuks Eesti linnadele ja linnaelanikele tekitada ja kuidas saaks nende uute tingimustega kohaneda.

Konverentsi toimumise ajaks ilmub ka kogumik.

„Inimmõju Tallinna keskkonnale“ on pikaajalise traditsiooniga konverents, mida on korraldatud Tallinna Botaanikaaias juba alates 1986. aastast. Järjekorras seitsmes konverents juhatab sisse ka Tallinna Botaanikaaia 55. sünnipäeva-aasta.

Üritus on eelkõige suunatud linnaplaneerijatele ja -arhitektidele, linnamajanduse- ja keskkonnaspetsialistidele ning teistele linnakeskkonnahuvilistele. Konverentsi töökeel on eesti keel, ettekanded tõlgitakse eesti ja inglise keelde.

Päevakavaga saab tutvuda Tallinna Botaanikaaia lehel: http://tallinnbotanicgarden.org/rohelised-linnad-tana-ja-homme/.

Huvilistel palume end üritusele registreerida: http://bit.ly/1MgFCik (20. jaanuarini 2016)