Uudised

2018

06.02.2018SEI valiti maailma mõjukamate keskkonnapoliitika mõttekodade hulka

Stockholmi Keskkonnainstituut (SEI) arvati maailma mõjukaimate keskkonnapoliitika mõttekodade hulka. Reiting avaldati Pennsylvania Ülikooli Global Go To Think Tanks Index’is, mida peetakse „maailma mõttekodade peamiseks andmebaasiks ja mõõdupuuks“.

Keskkonnapoliitikaga tegelevate mõttekodade järjestuse tippu valiti SEI viiendat aastat järjest. Sel aastal on SEI reitingus teisel kohal, eelmisel aastal pingerea tipus ning sellele eelnenud kolmel aastal samuti teisel kohal.

Pennsylvania Ülikooli Global Go To Think Tanks Indexi eesmärk on tuvastada ja tunnustada avaliku halduse ja teadustöö valdkondades tegutsevaid tippkeskuseid üle maailma. Indeks põhineb tuhandete ajakirjanike, poliitikakujundajate, rahastajate ja spetsialistide seas läbi viidud küsitlustel, milles hinnatakse muuhulgas mõttekodade juhtimist, töötajaid, töö kvaliteeti ja mainet, mõju poliitikaotsustele, tunnustust, innovatsiooni, kaasamist ning kommunikatsiooni. Mõttekojad reastatakse globaalselt, samuti piirkondlikult ja valdkondade põhiselt.

SEI on rahvusvaheline mittetulunduslik rakendusuuringute ja poliitikaanalüüsidele keskenduv organisatsioon, mis tegeleb keskkonna- ja arenguprobleemidega. Meie eesmärgiks on teadus- ja uurimistöö ning valdkondliku poliitika kujundamise toetamine, et panustada jätkusuutlikku tulevikku. SEI-l on seitse piirkondlikku keskust üle maailma, millest üks asub Tallinnas.

2017 Global Go To Think Tank Index raportiga saab tutvuda siin: https://repository.upenn.edu/think_tanks/13/

 

 

Foto: Let Ideas Compete / Flickr

09.01.2018SEI Tallinn tähistas 25. tegevusaastat

2017. aasta lõpus täitus Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusel (SEI Tallinnal) 25 tegevusaastat. Tähistasime oma sünnipäeva seminariga 9. jaanuaril 2018, kus vaatasime nii minevikku kui tulevikku. Seminari "25 Years of SEI Tallinn - In Service of Sustainable Development - Regional and Global Challenges" aukülalisteks olid nii Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka Rootsi Arengukoostöö ja kliima asekantsler Eva Svedling.

 

 

Seminari kava (klikka pildil, et näha kava suuremalt):

Seminari ettekanded:
Opening words by Johan Kuylenstierna
Where do we come from and where are we heading - Challenges faced by Estonia in the global context by Lauri Tammiste
Keynote speech by State Secretary Eva Svedling

 

Seminari pildigalerii (fotograaf Aron Urb):

Lauri Tammiste
Lars Kristoferson
Eva Svedling
Ambassador Anders Ljunggren
President Kersti Kaljulaid
Kristjan Vassil

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

0